Naši lektoři

Proč název Eka Yoga Space?

Jóga je ve své podstatě jen jedna, proto Eka (v sanskrtu jedna). Má sice mnoho variant cvičení, každý si může vybrat „to svoje“, ale všechny mají společný cíl. Uvolnit naše tělo, zbavit ho napětí, negativních emocí a nechat v něm správně proudit energi, zklidnit i naši mysl, najít v sobě pocit vnitřního štěstí, dosáhnout spokojenosti a vyrovnanosti, a umožnit nám poznání našeho vnitřního já. A jednou si uvědomit  spojení našeho vnitřního já s podstatou všeho bytí.

Naši lektoři:

.

Irma Březina (zakladatelka a majitelka)

Láska k pohybu mě provází celý život. V dětství jsem milovala gymnastiku, později koketovala s volejbalem, aerobikem a věnovala se latinsko-americkému tanci. Jako přirozeně flexibilní člověk jsem jógu dlouho ignorovala a její kouzlo a tajemství jsem poodhalila až v roce 2004. Po první ásanové fázi jsem začala studovat filozofii a historii  jógy a od r. 2014 vyučuji jako lektorka akreditovaná českým MŠMT i zahraniční Yoga Alliance. V roce 2016 jsem otevřela vlastní jógové studio Eka Yoga Space.

I když jsem v mládí tíhla k výbušnému a dynamickému pohybu, oceňuji teď spíše jemnou sílu hathajógy, jin jógy, terapeutické jógy pro zdravá záda a správné držení těla…Svůj sklon k dynamickému pohybu ale nezapřu, takže se ráda  nechám inspirovat i  vinyásou nebo ashtangou. Za dobu, co se věnuji józe, se ze mně stal jiný člověk. Soustředěnější, vnímavější, soucitnější a také pokornější a trpělivější. Jóga pronikla do mého každodenního života a usadila se tam nastálo. Jsem stále na cestě a vědomě si užívám každou chvíli tady a teď.

Vzdělání a specializace:

Instruktor jógy u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Mezinárodní certifikát RYT200 Yoga Alliance
Yoga Therapy TT (modul 1) u Arsha Yoga, Kerala, Indie
YIN jóga, Karma Yoga
Jóga pro seniory, Seniorem s radostí
Hathajóga instruktor u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Hathajóga jako léčebný prostředek u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Ashtanga jóga u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR

Veronika Ciková

Jóga byla láska až na druhý pohled, ale o to hlubší. První setkání s ní mě odradilo, po letech si mě ale jóga opět našla a už nepustila. Zvědavost mě vedla na nejrůznější lekce, workshopy, do pražské školy jógy, až mě dovedla na lektorský trénink Tantravaya Yogy na Havaj. Žiji svůj sen, žiji jógu a svou lásku k ní předávám na svých lekcích. Můj styl výuky je stejný jako já – jasný a precizní. Zaměříme se na přesné provedení pozic, tak aby fyzická praxe v dlouhodobé perspektivě přispívala k budování síly, stability a obnovení správných pohybových vzorců. Výdrže v pozicích, kde hledáme prostor pro dech, střídá dynamičtější plynutí. Duší jsem totiž tanečník, což se projevuje i v mých hodinách.

Petra Bednár

K józe mě již v dětství přivedla moje úžasná pani učitelka výrazového tance. Intenzivněji jsem se ji začala věnovat před pár lety, kdy mi v těžkých chvílích pomohla získat ztracenou životní rovnováhu. Jóga pro mě znamená radost z pohybu, relax, harmonii, inspiraci, zkrátka příjemně strávený čas. Józe jsem propadla natolik, že považuji za svou povinnost předávat radost z ní dál. 😊

Petra Kaňová 

K józe jsem se dostala náhodou. Vždy jsem se jí vyhýbala, tvrdila jsem, že je na mě moc pomalá a raději mám kreativní pohyb, než stále se opakující cviky. Odpadla mi ale hodina tance, tak jsem zašla na hodinu jógy s kamarádkami.  Kromě toho, že jsem dostala „do těla“ , mě skvělá lektorka jógy přivedla k poznání, že potřebuji zklidnit a ne se stále někam hnát a stres v práci kompenzovat adrenalinem.

Jóga mě od té doby provází, a to každý den. Každý den je novou šancí se něco dozvědět a naučit. Důležité zjištění , že není potřeba zvládnout všechny pozice, ale umět správně do pozic navést, přišlo záhy a posunulo mě k cíli vydat se cestou instruktorky a předávat své nabyté zkušenosti dál. 

Během mateřské dovolené jsem si udělala 200h kurz Power yogy u Vaška Krejčíka, rozhodla se již nevrátit do práce v korporátu, a proto jsem si ještě nadělila učitelský kurz Hatha yogy v Dharamshale v Indii. 

Díky józe se cítím lépe a doufám, že se tak budete cítit i vy 🙂

Vzdělání
2015 – Elixír – Rekvalifikační kurz Pilates
2016 –  Power joga akademie – Rekvalifikační kurz jógy
2017 – Rekvalifikační kurz Sportovní a rekondiční masáže
2017 – Daniela Meinel – certifikovaný kurz fasciální jógy
2018 – Saptrashmi yoga Dharamshala, Indie – 200h učitelský kurz hatha yoga

Monika Novikmecová

Radost, uvolnění, síla, protažení, koncentrace, pokora, zklidnění mysli, sebe-vědomí, vděčnost… To všechno, a ještě mnohem více, přináší jógová praxe mně. A k tomu stále objevuji něco nového. Lekce se mnou jsou jemně dynamické s důrazem na efektivní provedení pozic a jejich procítění, s ohledem na individuální možnosti každého praktikujícího. Těší mě být průvodcem vašeho vlastního objevování.

Eliška Vrabcová
Z poznání jógy, a z mnoha dalších oborů, čerpám různé techniky, jak stimulovat nebo zklidnit lidské tělo i mysl. Význam jógy nevnímám v pouhém praktikování ásan, ale také ve spojení všech smyslů a dechu. Každý vědomý nádech a výdech nás dovede propojit s fyzickým tělem i duševní schránkou, a proto jsou mé hodiny plné síly, dynamiky, ale i jemnosti a ohleduplnosti. Odrazem toho je i výběr hudby, vonných olejů a dalších aromat, která využívám v hodinách. Těší mě, pokud praktikující odcházejí spokojení, uvolnění a s úsměvem na tváři.
Kamila Machová

K józe jsem si našla cestu před třinácti lety ještě v době, kdy jsem závodně jezdila parkury a cítila jsem potřebu kompenzačního cvičení pro bolavá záda a ztuhlé svaly. Hned od začátku jsem objevila nejen blahodárné účinky ásan, ale i meditací a dýchacích technik. Poslední roky se cítím duší jako cestovatelka, surfařka a jogínka. Zamilovala jsem se do balančních pozic na rukách a párové akrobacie, ale věnuji se především výuce dynamické a jemné vinyasy. Ráda vás všechny uvítám na svých hodinách, ať jste začátečníci nebo pokročilí.

Vzdělání: 200h Vinyasa Yoga Teacher Training (Yoga Alliance)

Lucie Zajíčková

 

Jako dítě a teenager jsem se nevěnovala žádné pohybové aktivitě, k józe mě dovedla až bolavá záda a stres na vysoké škole. Od té doby je pro mě jóga skvělým každodenním průvodcem na podložce i mimo ni. Baví mě objevovat nové možnosti těla i mysli. Mé hodiny jsou uzpůsobeny všem studentům a tak se nemusí bát dorazit ani úplný začátečník. Na lekcích dbám na propojení pohybu s dechem a také nás vždy čeká delší závěrečná relaxace. Jóga pro mě neznamená jen soubor ásán, ale je to  například i pranájama, meditace nebo relaxace. Mým přáním je, aby se studenti naučili naslouchat svému tělu, poznali sami sebe a aby hlavně odcházeli z každé lekce s klidnou duší, nabití pozitivní energií a dokázali (sebe)zkušenosti a poznání z podložky využít i v reálném životě.

Vzdělání:
Power/Hatha Yoga 200h – Václav Krejčík
Jóga pro seniory – Seniorem s radostí
Prana Vashya Yoga – Petr Smil

Petra Heralová
Od malinka mě rodiče vedli ke sportu – od plavání, běhání, tenisu až k basketbalu. Pak ale přišel úraz a já se dlouho cítila ztracená, protože pohyb, jak jsem ho znala už nebyl možný. Tehdy jsem potkala právě jógu a staly jsme se nejlepšími kamarádkami. Už je to skoro 8 let a já jsem se toho od ní spousty naučila – zklidnit mysl, koncentraci a v neposlední řadě správné dýchání. Jedna z věcí, které mě józe baví je, že ať jsem v jakémkoliv rozpoložení, vždy je tu pro mě lekce – ať už se potřebuji pouze protáhnout nebo se naopak hezky rozhýbat.
Vzdělání: 200h Vinyasa Yoga Teacher Training (Yoga Alliance)

UložitUložit

UložitUložit