Naši lektoři

Proč název Eka Yoga Space?

Jóga je ve své podstatě jen jedna, proto Eka (v sanskrtu jedna). Má sice mnoho variant cvičení, každý si může vybrat „to svoje“, ale všechny mají společný cíl. Uvolnit naše tělo, zbavit ho napětí, negativních emocí a nechat v něm správně proudit energi, zklidnit i naši mysl, najít v sobě pocit vnitřního štěstí, dosáhnout spokojenosti a vyrovnanosti, a umožnit nám poznání našeho vnitřního já. A jednou si uvědomit  spojení našeho vnitřního já s podstatou všeho bytí.

Naši lektoři:

.

Irma Březina (zakladatelka a majitelka)

Józe se aktivně a hlouběji věnuji od roku 2004 a za tu dobu se ze mně stal jiný člověk. Soustředěnější, vnímavější, soucitnější a také pokornější a trpělivější. Jóga pronikla do mého každodenního života a usadila se tam nastálo. Jsem stále na cestě a užívám si každou chvíli tady a teď.

Vzdělání a specializace:
Instruktor jógy u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Mezinárodní certifikát RYT200 Yoga Alliance
Yoga Therapy TT (modul 1) u Arsha Yoga, Kerala, Indie
YIN jóga, Karma Yoga
Hathajóga instruktor u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Hathajóga jako léčebný prostředek u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Ashtanga jóga u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR

 

 

 

Petra Kolocová

Józe se věnuji již několik let a stala se nedílnou součástí mého běžného života, ať už je to praktikováním praxe a nebo životní filosofií. Díky ní mám věčný úsměv na tváři, pozitivní přístup k životu a přináší mi do života harmonii a klid. Hatha jóga pro mě byla a stále je láska na první „dotek“. V roce 2017 jsem vystudovala instruktorský kurz Hatha jógy akreditovaný MSMT ČR a zároveň mám mezinárodní certifikát RYT200 od Yoga Alliance.

 

 

Tereza Mračková

S jógou jsem začala před několika lety, kdy jsem si procházela těžkým životním obdobím. V tu dobu jsem si myslela, že potřebuji hodit záchrannou síť. Po čase jsem si však uvědomila, že záchrannou síť si můžu poskytnout jen já sama, a to tím, že se začnu mít opravdu ráda, a že sama sebe poznám. Jóga se tak krůček po krůčku začleňovala do mého života, až se jím pomalu stala. Od powerjogy, fyzického cvičení, u kterého se člověk vybije a zapomene na své starosti, jsem přešla na jemnější hathajogu, u které se člověk nesmí bát pohroužit se hluboko do svého nitra (i když powerjoga mě baví pořád).

Díky józe dělám stále menší kompromisy v tom, co opravdu chci, a můj každodenní život se více podobá snu – již nedělám věci, které dělat nechci, nepotkávám se s toxickými lidmi…opět se stávám svobodnou a nezávislou bytostí. Můj život je o hledání rovnováhy – rovnováhy mezi prací a volným časem, mezi odpočinkem a aktivitou, mezi egem a duší. Jedním z mých cílů je žít v rovnováze a co nejméně se vzdalovat od zlatého rovnovážného středu, na který je v naší uspěchané společnosti tak snadné zapomenout.

Jóga pro mě není již jen fyzické cvičení, ale spojení. Spojení sama se sebou a se světem okolo nás. Praxe jógy doplněná o hluboký dech nás může zanést na místa, o kterých se nám ani nesnilo. Pokud máte chuť toto spojení posílit, nebo ho začít hledat, ráda Vás na této nelehké, ale důležité cestě doprovodím.

 

Věra Draská

Věrka je nejen charizmatická jógová lektorka, ale také výborná fyzioterapeutka a nadšená tanečnice moderního a jazzového tance, kromě jógy lektoruje také pilates.

UložitUložit

UložitUložit