Naši lektoři

Proč název Eka Yoga Space?

Jóga je ve své podstatě jen jedna, proto Eka (v sanskrtu jedna). Má sice mnoho variant cvičení, každý si může vybrat „to svoje“, ale všechny mají společný cíl. Uvolnit naše tělo, zbavit ho napětí, negativních emocí a nechat v něm správně proudit energi, zklidnit i naši mysl, najít v sobě pocit vnitřního štěstí, dosáhnout spokojenosti a vyrovnanosti, a umožnit nám poznání našeho vnitřního já. A jednou si uvědomit  spojení našeho vnitřního já s podstatou všeho bytí.

Naši lektoři:

.

Irma Březina (zakladatelka a majitelka)

Józe se aktivně a hlouběji věnuji od roku 2004 a za tu dobu se ze mně stal jiný člověk. Soustředěnější, vnímavější, soucitnější a také pokornější a trpělivější. Jóga pronikla do mého každodenního života a usadila se tam nastálo. Jsem stále na cestě a užívám si každou chvíli tady a teď.

Vzdělání a specializace:
Instruktor jógy u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Mezinárodní certifikát RYT200 Yoga Alliance
Yoga Therapy TT (modul 1) u Arsha Yoga, Kerala, Indie
YIN jóga, Karma Yoga
Hathajóga instruktor u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Hathajóga jako léčebný prostředek u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR
Ashtanga jóga u FISAF, kurz akreditovaný MŠMT ČR

Petra Kolocová

Józe se věnuji již několik let a stala se nedílnou součástí mého běžného života, ať už je to praktikováním praxe a nebo životní filosofií. Díky ní mám věčný úsměv na tváři, pozitivní přístup k životu a přináší mi do života harmonii a klid. Hatha jóga pro mě byla a stále je láska na první „dotek“. V roce 2017 jsem vystudovala instruktorský kurz Hatha jógy akreditovaný MSMT ČR a zároveň mám mezinárodní certifikát RYT200 od Yoga Alliance.

Tereza Mračková

S jógou jsem začala před několika lety, kdy jsem si procházela těžkým životním obdobím. V tu dobu jsem si myslela, že potřebuji hodit záchrannou síť. Po čase jsem si však uvědomila, že záchrannou síť si můžu poskytnout jen já sama, a to tím, že se začnu mít opravdu ráda, a že sama sebe poznám. Jóga se tak krůček po krůčku začleňovala do mého života, až se jím pomalu stala. Od powerjogy, fyzického cvičení, u kterého se člověk vybije a zapomene na své starosti, jsem přešla na jemnější hathajogu, u které se člověk nesmí bát pohroužit se hluboko do svého nitra (i když powerjoga mě baví pořád).

Díky józe dělám stále menší kompromisy v tom, co opravdu chci, a můj každodenní život se více podobá snu – již nedělám věci, které dělat nechci, nepotkávám se s toxickými lidmi…opět se stávám svobodnou a nezávislou bytostí. Můj život je o hledání rovnováhy – rovnováhy mezi prací a volným časem, mezi odpočinkem a aktivitou, mezi egem a duší. Jedním z mých cílů je žít v rovnováze a co nejméně se vzdalovat od zlatého rovnovážného středu, na který je v naší uspěchané společnosti tak snadné zapomenout.

Jóga pro mě není již jen fyzické cvičení, ale spojení. Spojení sama se sebou a se světem okolo nás. Praxe jógy doplněná o hluboký dech nás může zanést na místa, o kterých se nám ani nesnilo. Pokud máte chuť toto spojení posílit, nebo ho začít hledat, ráda Vás na této nelehké, ale důležité cestě doprovodím.

 

Veronika Ciková

Jóga byla láska až na druhý pohled, ale o to hlubší. První setkání s ní mě odradilo, po letech si mě ale jóga opět našla a už nepustila. Zvědavost mě vedla na nejrůznější lekce, workshopy, do pražské školy jógy, až mě dovedla na lektorský trénink Tantravaya Yogy na Havaj. Žiji svůj sen, žiji jógu a svou lásku k ní předávám na svých lekcích. Můj styl výuky je stejný jako já – jasný a precizní. Zaměříme se na přesné provedení pozic, tak aby fyzická praxe v dlouhodobé perspektivě přispívala k budování síly, stability a obnovení správných pohybových vzorců. Výdrže v pozicích, kde hledáme prostor pro dech, střídá dynamičtější plynutí. Duší jsem totiž tanečník, což se projevuje i v mých hodinách.

 

Petra Kubrová

Józe se věnuji přes deset let. Začínaly jsme s kamarádkou kurzy power jógy u Vaška Krejčíka, v průběhu let jsem přešla k samotným základům, hatha józe, a Iyengar józe kladoucí důraz na kvalitní provedení jednotlivých ásan. Uvědomila jsem si, jak důležitou kompenzační roli pro moje tělo jóga hraje, díky pravidelnému praktikování se mi podařilo zbavit se disbalancí v těle způsobené beachvolejbalem. Postupně jsem zjistila, jak mocně působí na zklidnění mé mysli a relaxaci duše uprostřed našeho hektického světa. Dalším zlomovým momentem byl měsíční pobyt na Srí Lance, který mi díky intenzivnímu praktikování jógy ukázal, jak úchvatná a nádherná cesta sebepoznání jógová praxe je.

Jako kouč provázím klienty primárně jejich myšlenkami a emocemi za jejich cílem a štěstím, a lektorování jógy byl naprosto přirozeně další krok doprovázení lidí na jejich cestě, aby se cítili lépe ve svém těle, se svou myslí a se svou duší.

Jóga pro mě znamená probouzení energie v těle, osvobození mysli, harmonizaci duše i bourání bariér – prostě nevyčerpatelnou cestu sebepoznání, a v neposlední řadě čisté bytí inspirací a předávání vlastní jógové zkušenosti dál.

Petra Bednár

K józe mě již v dětství přivedla moje úžasná pani učitelka výrazového tance. Intenzivněji jsem se ji začala věnovat před pár lety, kdy mi v těžkých chvílích pomohla získat ztracenou životní rovnováhu. Jóga pro mě znamená radost z pohybu, relax, harmonii, inspiraci, zkrátka příjemně strávený čas. Józe jsem propadla natolik, že považuji za svou povinnost předávat radost z ní dál. 😊

Petra Kaňová 

 

K józe jsem se dostala náhodou. Vždy jsem se jí vyhýbala, tvrdila jsem, že je na mě moc pomalá a raději mám kreativní pohyb, než stále se opakující cviky. Odpadla mi ale hodina tance, tak jsem zašla na hodinu jógy s kamarádkami.  Kromě toho, že jsem dostala „do těla“ , mě skvělá lektorka jógy přivedla k poznání, že potřebuji zklidnit a ne se stále někam hnát a stres v práci kompenzovat adrenalinem.

Jóga mě od té doby provází, a to každý den. Každý den je novou šancí se něco dozvědět a naučit. Důležité zjištění , že není potřeba zvládnout všechny pozice, ale umět správně do pozic navést, přišlo záhy a posunulo mě k cíli vydat se cestou instruktorky a předávat své nabyté zkušenosti dál. 

Během mateřské dovolené jsem si udělala 200h kurz Power yogy u Vaška Krejčíka, rozhodla se již nevrátit do práce v korporátu, a proto jsem si ještě nadělila učitelský kurz Hatha yogy v Dharamshale v Indii. 

Díky józe se cítím lépe a doufám, že se tak budete cítit i vy 🙂

Vzdělání
2015 – Elixír – Rekvalifikační kurz Pilates
2016 –  Power joga akademie – Rekvalifikační kurz jógy
2017 – Rekvalifikační kurz Sportovní a rekondiční masáže
2017 – Daniela Meinel – certifikovaný kurz fasciální jógy
2018 – Saptrashmi yoga Dharamshala, Indie – 200h učitelský kurz hatha yoga

UložitUložit

UložitUložit